Dva důvody proč přenechat starost s prodejem/pronájmem své nemovitosti makléři

Proč je dobré přenechat starost s prodejem či pronájmem své nemovitosti makléři?

Jasně, někdo si řekne, nafotit si umím svou nemovitost taky, zadat na některý z realitních serverů též.

Jsou tu ale tyto 2 důvody (mimo jiné, samozřejmě):

ČAS a KOMUNIKACE.

ČAS – makléř Vám ho ušetří. Připraví prezentaci, doporučí strategii prodeje/pronájmu. Když má klíče, sjednává flexibilně prohlídky, třeba během krátké chvíle, když je nedaleko, může se přizpůsobit zájemci i v různou denní dobu a o víkendu. Těch prohlídek může probíhat hodně, záleží na typu nemovitosti. Vše si organizuje a klientovi/majiteli dává zpětnou vazbu z jednání. Zařídí dokumentaci, jedná s úřady, advokátní kanceláří, bankou.

KOMUNIKACE – zkušený makléř umí jednat s lidmi, má zkušenosti s opravdu širokým spektrem lidí napříč sociálními vrstvami, tak ho (téměř) nic nezaskočí. Pozná, zda mají opravdu zájem, umí vyhodnotit i řeč těla, pozná, kdo nejedná fér a zda se neztrácí čas. Odhalí tak často i nemovitostního turistu nebo někoho, kdo má nereálné představy o financování.

U pronájmů, kde je zapotřebí určité obezřetnosti, může udělat i předvýběr na základě prvotního telefonického rozhovoru se zájemcem či na základě mailové korespondence. Odhadne možná rizika, má už vycvičený takový šestý smysl.

A další důležitá věc, nejste u toho, když se zájemce třeba nechová moc slušně, kritizuje nemovitost a vy byste si to brali příliš osobně, dotklo by se Vás to, trápilo.

A že jsem kolikrát vyslechla řeči…

Takže je to na Vás…

Porovnat